Gayrimenkul Değerleme

Gayrimenkul Değerleme

Bir gayrimenkulün piyasa şartlarında değerlemesinin yapılması, gayrimenkul projesinin ya da gayrimenkul üzerinde yasal haklara sahip kişilerin yapılacak değerlendirmede fayda görmesini sağlayacak hizmetlerin tamamı gayrimenkul değerleme olarak ifade edilir.

Gayrimenkul değerleme işlemleri SPK lisanslı gayrimenkul değerleme firmaları ile yapılan protokoller çerçevesinde gerçekçi, güvenilir, adil yaklaşım ilkesi ve yasal mevzuatta belirtilen usullere harfiyen uyarak hizmet veren şirketimiz tarafından yapılır. Gayrimenkul değerleme uzmanı olarak hizmet veren şirketimiz; konut, arazi, bina, arsa gibi taşınmazların satışı, ipotek konulması, yatırım ve kredi işlemleri için değer tespit işlemlerini yapmaktadır.

Gayrimenkul Değerleme Uzmanında Bulunması Gereken Nitelikler Nelerdir?

Taşınmazlar hakkında gayrimenkul değerleme raporu tanzim edecek personel; analitik beceri sahip olmalı, matematiksel hesaplama yöntemlerini iyi bilen, zaman yönetimi ve organizasyon becerisi yüksek, yapılan işlerde dikkat ve özen gösteren, disiplinli, problem çözme yeteneği olan, güvenilir, tarafsız, adil olmalıdır.

Bunlara ilave olarak veri analizi yapabilme ve yorumlama becerisine sahip olmalı, birçok görevin yerine getirilmesinin zorunlu olduğu durumlarda birden fazla önceliği olan konuları ele alarak değerlendirme becerisi sergilemelidir. Belirtilen tüm hususlara haiz personelden oluşan şirketimiz kadrosunda yer alan gayrimenkul değerleme uzmanları; yapılan tüm işlemleri tarafsızlık ve adil ölçülerde yapmaktadır.

Gayrimenkul Değerleme Hizmeti Sunan Şirketimizden Hizmet Almanın Avantajları

Şirketimiz; alışveriş merkezleri, iş yerleri, okullar, resmi kurum binaları, özel kurum binaları, hastane, konut, arazi, arsa, bina gibi taşınmazlar hakkında yasal mevzuatın belirlediği sınırlar içerisinde hareket ederek güven ve adalet ilkelerini esas alan uzmanlarımız tarafından gayrimenkul değerleme raporları tanzim edilir. Gayrimenkul değerleme raporu hazırlayan ve bu konuda yetkili olan şirketimizden hizmet almanın avantajları;

  • Şirketimiz personeli; gayrimenkul değerleme hizmeti konusunda eğitim merkezlerinden ve eşdeğer akademik niteliği bulunan kurumlardan gerekli eğitim almış alanında uzman kişilerden oluşur.
  • Bilgi birikimi, tecrübesi ve yasal mevzuata olan bağlılıkları ile adillik ilkesini esas alarak değerleme raporları hazırlanır.
  • Hazırlanan raporlar bilimsel veriler ışığında ve teknik yöntem ve kurallar esas alınarak tanzim edilir.
  • Nitelikli personelden oluşan şirketimiz kadrosunda gayrimenkul değerleme uzmanı olarak çalışan kişiler, uluslararası değerleme standartlarını göz önünde bulundurarak tarafsızlık ilkesi ile değerleme raporu hazırlarlar ve yapılan tüm işlemleri gizlilik esasıyla yürütür.
  • Taşınmaz ile ilgili amortisman değerleri, ikame maliyetleri, gelir potansiyeli ve benzer taşınmazların değer karşılaştırmaları göz önünde bulundurularak mülkiyet değerlerinin nihai tahmini hesaplanır.
  • Taşınmaz ile ilgili gelecekteki değerini etkileyebilecek unsurlar dikkate alınarak taşınmazın yer aldığı bölgeyi değerlendirmek gibi birçok avantaj sunulur.
Ürün Sipariş Formu

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Esat Yılmaz
Esat Yılmaz
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

İnşaat Alanını Öğrenin

Parsel Form

Tasarım Seocu