Kentsel Dönüşüm Danışmanlık Hizmetleri

Kentsel Dönüşüm Danışmanlık Hizmetleri

Günümüzde birçok eski yapının yenilenip tekrar hayata kazandırılması ve kullanılır hale getirilmesi için bakanlıklarca desteklenen kentsel dönüşüm çalışmaları oldukça yaygınlaşmıştır. Bu alandaki artış kentsel dönüşüm danışmanlık hizmeti veren firmaları da beraberinde getirmiştir. Alanında uzman ekiplerle profesyonel anlamda hizmetler sunmakta olan bu firmalar bireylerin kentsel dönüşüm konusunda bilinçlenmesi ve bu sürecin başlatılması konusunda destek niteliği taşımaktadır.

Yapılar, kullanılmayan alanlar ya da arsalar üzerinde yapılabilmekte olan kentsel dönüşümden faydalanabilmek için gerekli olan tüm detaylara sahip olan bu firmalar uygun maliyetler sonucunda listeledikleri hizmetleri mülk sahiplerine sunmaktadır. Kentsel dönüşümün başvurusundan sonlandırılmasına kadar her alanda malikin yanında yer alan danışmanlık firmaları çıkan tüm sorunlara anında çözüm odaklı yaklaşmalıdır.

Danışmanlık Firmaları Hizmetleri

Kentsel dönüşümün tanıtılması, başlatılması ve sonuçlandırılması gibi işlemlerin tümünde malikin yanında yer alan danışmanlık firmaları farklı birçok konuda hizmetler sunmaktadır. Bu dönüşüm alanında sunduğu hizmetlerin başında malikin dönüşüme ait yasa ve uygulamalar konusunda bilgilendirilmesi gelmektedir.

Hizmet kapsamına giren diğer konular ise hukuk anlamında kentsel dönüşüm, dönüşüm yapılması istenilen yapının ekspertiz raporunun sonuçlanması, yıkım işlemi ile dönüşüm talep edilen yapılar için müteahhit desteği gibi konular yer almaktadır.

Ayrıca kentsel dönüşüm için yapılan talebin onaylanması sonrasında malik tarafından talep edilen devlet yardımlarından olan kentsel dönüşüm kredisinin kullanılması ve faiz indirim yardımının alınabilmesi gibi hizmetler de danışmanlık firmaları tarafından sunulmaktadır.

Dönüşüm Projesi Kapsamındaki Hizmetler

Kentsel dönüşümün başlatılması ve tamamlanabilmesi adına yapılacak olan işlemler arasında yıkılıp yeniden konumlandırılacak olan yapının projesi oldukça büyük bir yer tutmaktadır. Kentsel dönüşüm danışmanlık firmaları bu alanda da maliklerden desteğini esirgememekte ve hizmetleri arasında proje hazırlama konusuna da yer vermektedir.

İnşaat ruhsatının alınabilmesi adına hazırlanması gereken projeyi tasarlama ve hazırlama, ruhsat alma, maliyetlerin tamamının detaylı bir şekilde hesaplanması, yapı da oluşturulacak tasarımlar hakkında bilgilendirme gibi hizmetler de bu firmalar tarafından proje kapsamında sunulacak hizmetler arasında yer almaktadır.

Böylelikle kentsel dönüşümün sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için çalışan danışmanlık firmaları sundukları hizmetler ile her alanda gerek duyulan firmalardandır.

Ürün Sipariş Formu

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Esat Yılmaz
Esat Yılmaz
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?

İnşaat Alanını Öğrenin

Parsel Form

Tasarım Seocu